26 червня 2024 року у конференц-залі імені Василя Сухомлинського в Університеті Григорія Сковороди відбулася атестація аспірантів і докторантів кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти соціально-психологічного факультету у формі попереднього захисту підготовлених дисертацій. З дисертаціями виступили Белоусова Катерина Валеріївна, Власенко Олена Олександрівна, Набочук Олександр Юрійович. Розповідаємо, як це було.

Першою з дисертацією на здобуття наукового ступеня (053 Психологія) виступила здобувачка Белоусова Катерина Валеріївна з темою дисертації «Психологічні чинники адаптації тимчасово переміщених осіб до нових умов життєдіяльності під час війни». Дисертація підготовлена докторантом університету на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук за направленням – Психологічна і вікова психологія. Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор Інна Вікторівна Волженцева.

Докторант Власенко Олена Олександрівна виконала дисертаційне дослідження на тему «Психологія розвитку професійно-мовленнєвої компетентності майбутніх менеджерів» для здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук. Науковий консультант – доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри Лариса Олександрівна Калмикова.

Третім докторант Набочук Олександр Юрійович презентував дисертаційне дослідження на тему «Психологія становлення професійної творчості керівника освітньої установи», присвячене психології становлення професійної творчості керівника освітньої установи для здобуття доктора психологічних наук. Науковий консультант – доктор психологічних наук, професорка, завідувачка кафедри практики англійської мови Рівенського державного гуманітарного університету Наталія Олександрівна Михальчук.

У обговоренні й дискутуванні взяли участь кандидат психологічних наук, доцент кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання Магдалина Лила, доктор психологічних наук, професор, професор кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти Наталія Харченко, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології Олена Дудар, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Світлана Герасіна, кандидат психологічних наук, професор, професор кафедри психології Галина Хомич, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології Ярослава Василькевич, доктор психологічних наук, професор кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти Тамара Ткач, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти Інна Мисан, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Діана Чижма.

Здобувачі продемонстрували здатність виконувати складні наукові проєкти, що свідчить про їхню високу компетенцію.

Дисертаційні роботи були розглянуті в сприятливій атмосфері, де панували доброзичливість та конструктивний підхід. Учасники висловлювали схвальні та позитивні відгуки, підкріплюючи їх ґрунтовним аналізом кожної з робіт. За підсумками обговорення всі дисертаційні дослідження були рекомендовані до захисту.

Пресцентр кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти