Міжнародна діяльність кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання

2022 рік

Доктор філософії у галузі історії, доцент кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання Коцур Р.В. став учасником академічної групи по реалізації проєкт ЄС Erasmus+ напряму Jean Monnet №101084787 «EU security and defense system: prospects for Ukraine» аби долучитися до вивчення та аналіз досвіду політики безпеки й оборони ЄС в рамках співробітництва з іншими європейськими країнами та організаціями в умовах військово-політичних викликів XXI століття. Зокрема, група покликана дослідити та проаналізувати досвід ЄС у сфері безпеки і оборони, вивчити та окреслити вектори співробітництва європейських країн з НАТО, ОБСЄ, ООН та нейтральними державами. Запозичити корисний досвід для України; розробити, апробувати та запровадити освітній курс та курси підвищення кваліфікації «Система безпеки і оборони ЄС: перспективи для України» в УГСП; узагальнити, систематизувати, опублікувати та поширити матеріали дослідження. Тривалість проєкту: 1 жовтня 2022 року – 30 вересня 2025 року.

За підтримки адміністрації Університету в особі ректора Коцура В.В. та відділу міжнародних зв’язків за ініціативи колективу кафедри у лютому 2023 р. укладено типовий міжнародний договір про співпрацю з колегами з Молдови. Зокрема, між Університетом Григорія Сковороди в Переяславі та Кагульським державним університету імені Б.П. Хашдеу підписано договір про співпрацю в освітній, науковій та культурній сферах. За підтримки колег з Молдови вкотре планується провести міжнародну конференцію. Варто зауважити, що співпраця передбачає спільні наукові проєкти, публікація та рецензування наукових праць як студентів так і науково-педагогічних працівників.