Міжнародна діяльність

РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ МІЖНАРОДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 КАФЕДРА ПСИХОЛОГІЇ І ПЕДАГОГІКИ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 Міжнародну діяльність кафедри було реалізовано в різних формах організаційної, наукової й видавничої роботи:

  1. Продовжувалася співпраця з Університетом Докуз Ейлул (Турецька Республіка) і Лієпайським Університетом (Латвійська Республіка): організація і проведення Міжнародної наукової конференції «Інноваційні технології в дошкільній освіті – 2023»; публікація статей міжнародних партнерів у електронному збірнику наукових праць Міжнародної конференції «Психолінгвістика в сучасному світі – 2022».
  2. Здійснювалася робота із залучення зарубіжних учених до рецензування статей для журналів «Psycholinguistics» (категорія «А», Scopus, WoS), «Preschool Education: Global Trends» (категорія «Б»).
  3. Залучення зарубіжних учених до виступів на пленарному засіданні Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні технології в дошкільній освіті – 2023» (Dr. Фатхі Іхмейдех (Йорданія), Dr. Зая Престес (Бразилія), Dr. Христо Кючуков (Республіка Польща).
  4. Професор кафедри В. А. Шимко продовжив співпрацю з Міністерством наукових досліджень ЄС в якості наукового експерта.
  5. Доцент кафедри О.О. Борисова продовжила співпрацю з дитячим садком «Ворота знань» (м. Тампа-Лутц, Флорида, США) щодо реалізації Міжнародного освітянського проєкту в галузі дошкільної педагогіки.
  6. Доцент кафедри Л. В. Лохвицька продовжила роботу в Науковій раді Європейської Асоціації наук з Безпеки (секретар).
  7. Члени кафедри (Л. О. Калмикова, Н. В. Харченко, І. В. Мисан) продовжили співпрацю з Міжнародною Асоціацією прикладної психолінгвістики (ISAPL) (Бразилія).
  8. Викладачі кафедри (Л. О. Калмикова, Н. В. Харченко, І. В. Волженцева, В. А. Шимко, І. В. Мисан) опублікували результати наукових досліджень у зарубіжних виданнях, що входять до наукометричних баз Scopus і WoS, категорії «А» («Psychological Studies», «Psycholinguistics»).
  9. Викладачі кафедри (Л. О. Калмикова, Н. В. Харченко, І. В. Мисан) продовжили і завершили у грудні 2023 р. роботу в рамках Міжнародного грантового проєкту «Проблеми грамотності ромських дітей з Польщі та України в німецьких школах», NoZFIN 12111022, зокрема у формі опублікування (у співавторстві з керівником проєкту професором Х. Кючуковим) наукових статей у журналах, що індексуються у наукометричних базах Scopus та/або WoS, у журналах, що входять до категорії «Б».
  10. Члени кафедри (Л. О. Калмикова, Н. В. Харченко) опублікували розділ у колективній міжнародній монографії «Актуальні проблеми освіти і науки в умовах війни» (Видавництво «Шерман Оукс, Каліфорнія, США: GS Publishing Services).
  11. Члени кафедри (В. А. Шимко, Л. В. Лохвицька) подали заявки для участі в конкурсі «Віртуальна Україна» (відповідно до розпорядження №75 від 22.05.2023 р.).
  12. Організовано гостьову лекцію 11 листопада 2023 р. польських ученихМарії Мілушиної, доктора психологічних наук, Аґнєшки Земби-Дуди, магістра психології, соціотерапевта – на тему «Психологічні виклики й труднощі інтеграції та навчання українських дітей у польській школі» за результатами спільних польсько-українських досліджень з професором кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти Тамарою Ткач.

До складу редколегії журналу «Psycholinguistics» входять учені з України, Республіки Польщі, Індії, США, Норвегії, Ірану, Чеської Республіки, Швеції, Республіки Латвія, Італійської Республіки.

 КАФЕДРА ФІЛОСОФІЇ І СОЦІАЛЬНОЇ АНТРОПОЛОГІЇ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І. П. СТОГНІЯ

  1. Міжнародне підвищення кваліфікації (Вебінар) наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО та працівників закладів освіти на тему: «Використання можливостей хмарних сервісів в онлайн навчанні» 9.01-16.01.2023 р. (м. Люблін, Республіка Польща, сертифікат від 16.01.2023 ESN 11815; 45 годин, 1,5 кредити (Кравченко О. П., Левченко Л. Ю., Рик С. М., Рик М. С., Харченко Л. М., Юхименко Н. Ф.).
  2. Навчання за програмою тренінгу «Європейський Союз та Україна: компетентний дослідник» у рамках Проєкту Центр Досконалості Жана Моне «Волинський центр європейських студій: зелене та безпечне сусідство» Волинського національного університету імені Лесі Українки (24.12.2022-8.02.2023 рр.; 60 годин, 2 кредити (Левченко Л. Ю., Юхименко Н. Ф.).

КАФЕДРА СОЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ І СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ

  1. Міжнародне стажування Л. В.Яценко та О. М. Литвишко – «Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід» (22.04.-28.05.2023 р., 6 кредитів).
  2. Участь Н.А. Перхайло у «EU Experiences for Enhancing Youth Employability through Professional Skills Development (ERASMUS – JMO-2021-MODULE-SKILLS4JOB-101047867)». Дисемінація результатів проєктівErasmus+ КА2 MoPED – Сумський державний університет.
  3. Гостьова лекція доктора медико-біологічних наук Університету Південної Флориди (США) С. Борисова «Волонтерська допомога Україні в США» (20.03.2023 р.).
  4. Виконання здобувачкою сп. 231 Соціальна робота М.Мудрик індивідуального завдання навчально-технологічної практики з 23.01. по 03.02.2023 р. на базі COMITÉ PROVINCIAL DE CRUZ ROJAEN SALAMANCA (соціальна служба, Французька Республіка).
  5. Виконання здобувачкою сп. 231 Соціальна робота Т. Лепʼяк індивідуального завдання навчально-технологічної практики з 03.04 по 28.04.2023 р. на базі Diecézni Charita (волонтерська організація, Чеська Республіка).
  6. Викладання Н. А.Перхайло курсу «Підвищення кваліфікації викладача галузі соціально-поведінкових наук у вимірі контекстного навчання» у рамках Проєкту UTTERLY (21.10.2023 – 04.11.2023 р.).

КАФЕДРА ПСИХОЛОГІЇ

 Доцент Руденко О. В. пройшла навчання:

– ГО Асоціація ресурсної психології та психотерапії «Базовий курс. Ресурсна психотерапія» (травень 2023 р., 90 год., 3 кредити).

– Технологія тренінгової діяльності. Міжнародна школа тренінгу і супервізії Treining BOX (2023 р., сертифікат, 90 год., 3 кредити).

Завідувач кафедрою психології доцент Руденко О. В з 2022 р. по теперішній час є психологом-консультантом Гарячої лінії психологічної підтримки для чоловіків від Фонду народонаселення ООН в Україні UNFPA Ukraine та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії; пройшла наступні навчання:

  • Фонд народонаселення ООН в Україні UNFPA Ukraine та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії – «Загальна психопатологія: основні симптоми та синдроми психічних розладів для практичних психологів служб екстренного реагування» (2023 р., 16 год., 0,5 кредиту).
  • Фонд народонаселення ООН в Україні UNFPA Ukraine та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії – «Робота з постраждалими від гендерно зумовленого та домашнього насильства: проблематика, аналіз, практичне використання кейсів» (2023 р., 16 год., 0,5 кредиту).
  • Фонд народонаселення ООН в Україні UNFPA Ukraine та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії – «Робота з супротивом та уникненням клієнтів гарячої Лінії психологічної підтримки для чоловіків» (2023 р., 16 год., 0,5 кредиту).
  • Фонд народонаселення ООН в Україні UNFPA Ukraine та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії – «Робота з суїцидальними думками» (11-12.09.2023 р., 15 год., 0,5 кредиту).
  • Фонд народонаселення ООН в Україні UNFPA Ukraine та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії – «Мотиваційне інтерв’ю та консультування на лінії психологічної підтримки для чоловіків» (27-28.09.2023 р., 15 год., 0,5 кредиту).

Професор Волженцева І. В. пройшла Міжнародне стажування «Сучасний університет в Європейській інтеграції: методи навчання, науково-педагогічний розвиток, дистанційна освіта». Випускна робота: «Інноваційні технології у науково-педагогічному процесі» (Жешувська Політехніка ім. Ігнатія Лукасевича (м. Жешув, Республіка Польща, 16.01-27.02.2023 р., сертифікат № RZH-WSG 27/02/23-97, 240 год., 8 кредитів).

Доцент Дудар О. В. пройшла міжнародне навчання в WAPP, Germany та отримала сертифікат консультанта в методі позитивної психотерапії: Basic consultant of positive psychotherapy WAPP, Germany (Сертифікат 9 травня 2023 р., 200 hours of theoretical and practical training).

Доцент Ніколаєв Л. О. пройшов навчання International Scientific Conference: VARNA UNIVERSITY «INNOVATION IN EDUCATION, SCIENCE AND BUSINESS: MANAGEMENT MODERN CHALLENGES AND PROSPECTS OF DEVELOPMENT» and successfully completed «Modern methods and technologies of education in EU higher educational institutions» within the framework of European Education Week 2023 (30 hours, Varna University of Management, 21.07.-02.08.2023 р.).

КАФЕДРА ОСВІТОЛОГІЇ ТА ПЕДАГОГІЧНОЇ ІННОВАТИКИ

Викладачами кафедри підготовлена й проведена X Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна освіта: стратегії та технології навчання молоді і дорослих» 23-24 лютого 2023 р. (форма проведення – очна), наповнено спецфонд університету на 14 200 грн.

Науково-педагогічні працівники кафедри освітології та педагогічної інноватики Університету Григорія Сковороди підвищують свою педагогічну майстерність шляхом участі в різноманітних міжнародних школах-семінарах, тренінгах, майстер-класах, вебінарах, проєктах, стажуваннях. Завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор О. І. Шапран пройшла стажування в Університеті імені Масаріка, Брно (Чеська Республіка), зимовій школі «Міжнародні Полоністичні Студії» Університету імені Адама Міцкевича на базі Палацу Дембіна, Познань (Республіка Польща). 25.10.-08.11.2023 р. на запрошення від транснаціональної фундації ADRA (м. Вроцлав,  Катовіце) О. І. Шапран було відряджено до Республіки Польща, де вона провела серію семінарів і лекцій, котрі були дотичними до проблем булінгу дітей і мобінгу дорослих, отримання освітніх послуг у Польщі і університетах України, освіти в умовах сталого розвитку.

Викладачі кафедри беруть участь у міжнародних проєктах: «Розвиток стратегічної компетентності майбутніх учителів у процесі опанування сучасних стратегій навчання» у рамках проєкту Ж. Моне; «Зміни педагогічних факультетів та університетів у ХХІ столітті» (м. Брно); «Інтернаціоналізація вищої освіти. Організація освітнього процесу та інноваційні методи викладання у вищій освіті Польщі»; програми ЄС ERASMUS + KA 2. №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів викладання – MoPED»; «Стратегія та модель центру вдосконалення викладання» (University teachers’ certification centers: innovative approach to promotion  teaching excellence – UTTERLY) ERASMUS; «The experience of the EU in the field of pedagogical education: prospects for the technological modernization of higher education in Ukraine» у рамках проєкту Ж. Моне; Модуль Жанна Моне «Основи європейської проектної діяльності» за програмою Європейського союзу ERASMUS+ «EVROPEAN PROJECT CULTURE» (номер проєкту 587321-ЕРР-1-2017-1-UA-EPPJMO-MODULE), Organization of educational process in the field of pedagogical and psychological sciences in Ukraine and EU countries» (Wloclawek, Republic of Poland) тощо.

Кафедрою освітології та педагогічної інноватики Університету Григорія Сковороди в Переяславі укладено договори співпраці щодо інноваційної педагогічної діяльності з міжнародними установами: Університетом Гарика Масарика, Карлов університет (Брно, Прага, Чеська Республіка), Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США та Посольства Великої Британії в Україні.