14 листопада 2019 року в конференц-залі імені Василя Сухомлинського ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» зібралася дошкільна спільнота в складі як практиків, так і науковців, знаних на теренах України. Така зустріч була зумовлена потребою презентувати одну з освітніх програм виховання і навчання дітей середнього і старшого дошкільного віку «Впевнений старт».
Задля участі у вебінарі до нашого міста прибули автори проєкту: доктор психологічних наук, професор, провідний науковий співробітник, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка Тамара Піроженко; доктор педагогічних наук, професор кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти Наталія Гавриш; доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної освіти Маріупольського державного університету Олена Брежнєва, яка приєдналася до вебінару через скайп-зв’язок разом зі студентами-магістрантами та колегами кафедри. Переяславська дошкільна спільнота була представлена членами кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти – доктором психологічних наук, професором, завідувачкою кафедри Ларисою Калмиковою; кандидатом філософських наук, доцентом Тамарою Андреєвою; кандидатом педагогічних наук, доцентом Світланою Дем’яненко; кандидатом педагогічних наук, доцентом Любов’ю Лохвицькою; кандидатом педагогічних наук, доцентом Інною Мисан; доктором психологічних наук, доцентом Наталією Харченко; кандидатом педагогічних наук, доцентом Оленою Черняковою; кандидатом педагогічних наук, викладачем Оленою Литвишко; викладачем Олександром Савчиним; викладачем Юлією Кролівець, а також студентами заочної форми навчання та колегами-практиками з міста, з-поміж яких були директори, методисти та вихователі закладів дошкільної освіти.
Автори освітньої програми презентували комплекти «Впевненого старту» розкривши концептуальні підходи щодо особливостей її впровадження та методичний супровід – це книга для дітей та посібники (книги) для педагога і для батьків. Акцентуючи увагу на навчально-методичному комплекті до програми «Впевнений старт», спікери розкрили сучасну модель науково-методичної підтримки педагогів-практиків, матеріали якої подаються через інтернет-ресурси, консультування авторами тих педагогічних колективів, які працюють за програмою. Окремо поважні гості вебінару зупинилися на дидактико-методичній основі роботи за програмою «Впевнений старт» та реалізації блочно-тематичного планування в освітньому процесі ЗДО.
Наостанок відбувся діалог між всіма присутніми, прозвучали відповіді на запитання щодо впровадження та специфіки програми. Учасники вебінару висловили вдячність авторам за змістовну зустріч і надсучасний «продукт» – модернову програму забезпечення зростання кожного вихованця в дошкільні роки.
Учасники двостороннього міжвузівського вебінару висловили сподівання, що такі зустрічі стануть систематичними, адже цей вебінар пройшов досить продуктивно та цікаво.
Прес-служба соціоісторичного факультету