Науковці університетів Переяслава та Бресту обговорили психологічну безпеку особистості у рамках спільного вебінару

Соціально-психологічний факультет > Новини факультету > Науковці університетів Переяслава та Бресту обговорили психологічну безпеку особистості у рамках спільного вебінару

17 лютого 2020 року у рамках міжнародної співпраці кафедр психології ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» та ЗО «Брестський державний університет імені О.С. Пушкіна» Республіки Білорусь вже вдруге відбувся Міжнародний науково-методичний вебінар «Психологічна безпека особистості».

Відкрило вебінар вітальне слово декана соціоісторичного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», доктор політичних наук, професор Бориса Дем’яненка, який у ході виступу презентував основні стратегії діяльності і розвитку факультету. У свою чергу, наступною виступаючою – завідувачем кафедри психології соціоісторичного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», професором Галиною Хомич, було висвітлено основні напрями наукової діяльності викладачів очолюваної нею кафедри. Натомість, декан психолого-педагогічного факультету ЗО «Брестський ДУ імені О.С. Пушкіна», кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Нічишина, ознайомила учасників вебінару зі специфікою діяльності свого факультету. Учасники заслухали і завідувача кафедри психології ЗО «Брестський ДУ імені О.С. Пушкіна», кандидата психологічних наук, доцента Наталію Билінську, яка повідомила про результати експериментального дослідження у сфері інклюзивної освіти в Білорусії.

Зазначимо, що в ході вебінару, з доповідями виступили сковородинівські науковці, члени кафедри психології вишу: доктор психологічних наук, професор Ірина Волженцева, яка поділилася своїми думками щодо оптимізації станів психіки особистості емоціогенними способами як фактор її психологічної безпеки; кандидат психологічних наук, доцент Олена Дудар, яка зупинилася на аспектах адекватності міжособистісного сприйняття як умови психологічної безпеки особистості; кандидат психологічних наук, доцент Зоя Гуріна, яка розповіла про психологічну безпеку дитини в інклюзивному середовищі освітнього закладу, а свої напрацювання щодо вдячності як психоенергетичний ресурс безпеки людини оприлюднила кандидат психологічних наук, доцент  Світлана Герасіна. Велике зацікавлення та високу увагу з боку учасників викликали і доповіді білоруських колег: кандидатів психологічних наук, доцентів кафедри психології ЗО «Брестський ДУ імені О.С. Пушкіна» Олексія Северина «Вплив емоційного інтелекту на стан віртуального здоров’я користувачів інтернету»,  Олени Медведської  «До проблеми когнітивної безпеки активних web-користувачів» та Світлани Ящук «Прокрастинація як специфічна форма поведінки».

Крім  того, у форматі вебінару, було обговорено ряд актуальних соціально-психологічних проблем як для української, так і білоруської спільноти а також визначено перспективи подальшої співпраці. Зазначимо, що матеріали теоретико-емпіричних досліджень та результати наукового диспуту вже незабаром будуть опубліковані у міжнародній колективній монографії, яка планується друкуватися у Бресті.

Про інші деталі вебінару та переглянути якою була його програма можна дізнатися тут, а ми дякуємо білоруським колегам за співпрацю. Спільно розбудовуємо наукову дружбу наших країн!

         Прес-центр кафедри психології

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Leave a Reply

Категорії