Неоніла Красножон дослідила українсько-латвійські комунікативні зв’язки в умовах пандемії, взявши участь у міжнародній науково-практичній конференції

Соціально-психологічний факультет > Новини факультету > Неоніла Красножон дослідила українсько-латвійські комунікативні зв’язки в умовах пандемії, взявши участь у міжнародній науково-практичній конференції

16 квітня 2020 року в Національному авіаційному університеті (м. Київ) пройшла V Міжнародна науково-практична конференція «Мова та культура в просторі новітніх технологій: проблеми сучасної комунікації». Конференцію традиційно проводить кафедра української мови та культури НАУ з метою обговорення актуальних питань розвитку мови і культури в умовах сучасних глобалізаційних процесів. У 2020 році, зважаючи на ситуацію в світі, захід відбувся в онлайн-режимі і зібрав понад 100 науковців з України та закордону – Франції, Італії, Австрії, Турецької Республіки, Латвії, Білорусі, Азербайджану, Палестини, Бельгії.

Вітальним словом привітали учасників конференції декан факультету лінгвістики та соціальних комунікацій НАУ, доктор філософських наук, професор Сергій Ягодзінський, заступник декана з наукової та міжнародної діяльності, кандидат педагогічних наук, доцент Анжеліка Кокарєва, та завідувачка кафедри української мови та культури, доктор філологічних наук Ірина Бурлакова.

На пленарному засіданні виступили українські та зарубіжні вчені з доповідями, присвяченими розгляду стратегій міжкультурної комунікації (Гулевич Олена, Білорусь), ролі соціальних медіа в просуванні міжкультурного діалогу з точки зору молоді (Аккейла Самі А., Палестина), аналізу активних навичок слухання як елементу міжособистісного спілкування (Татліліоглу Касим, Турецька Республіка), дослідженню нових явищ і процесів в українському словотворенні (Городенська Катерина, Інститут української мови НАН України), характеристиці тематичних груп лексики української мови (Науменко Ліана, Університет державної фіскальної служби України), вивченню процесів формування комунікативної компетентності засобами інноваційних технологій (Соснова Мирослава, Індустріальний коледж ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»), з’ясуванню особливостей жанрової парадигматики сучасного українського політичного дискурсу (Соловйова Тетяна, Криворізький державний педагогічний університет) та ін.

У ході конференції свою доповідь представила й доцент кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання cоціоісторичного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет», кандидат історичних наук Неоніла Красножон. У своєму виступі вона розкрила тему «Українсько-латвійські комунікативні зв’язки в умовах пандемії, спричиненої стрімким поширенням вірусу COVID-19», і, оцінюючи комунікативні зв’язки між Латвією та Україною, зазначила, що в умовах пандемії як українська, так і латвійська сторони прикладають значні зусилля, аби міжнародна співпраця, навіть не зважаючи на вимушені ізоляційні обмеження, не припинялася. На думку дослідниці, нинішня пандемія стала визначальним тестом перевірки рівня і міцності міжнародного співробітництва та комунікації між державами, щирості прагнень українського і латвійського народів допомогти один одному не лише у подоланні COVID-19, а й у подальшому їх спільному розвиткові на шляху до процвітаючих суспільств, зважаючи на попередній досвід і на наявний потенціал міжнародної комунікативної співпраці в цифрову епоху.

Проведення конференції у skype-форматі дало можливість почути учасників з різних частин України і світу, оперативно відреагувати на запропоновані ними шляхи розв’язання наукових проблем, висловити свою думку щодо аналізованих мовознавчих і культурологічних питань. За результатами роботи конференції підготовлено збірник тез доповідей, а всім учасникам вручено сертифікати.

Прес-центр кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання

Leave a Reply

Категорії