Університет Григорія Сковороди в Переяславі об’єднав близько 1000 світових психологів: долучайтеся до груп підтримки для батьків і психологів

Соціально-психологічний факультет > Новини факультету > Університет Григорія Сковороди в Переяславі об’єднав близько 1000 світових психологів: долучайтеся до груп підтримки для батьків і психологів

З перших днів військової агресії рф, викладачі кафедри психології, на чолі з завідувачкою кафедри, кандидатом психологічних наук, професором Галиною Хомич і консультанти центру консультативно-ресурсної психології (ЦКРП), організували діяльність групи взаємодопомоги для психологів. Спочатку вона була створена для підтримки здобувачів освіти та випускників нашого університету, які займаються практичною діяльністю і потребують психолого-методологічного та супервізійного супроводу. Проте вже за декілька зустрічей географія зацікавлених осіб збільшилася, і, на  сьогодні, мова йде вже про майже 1000 учасників з різних регіонів України і зарубіжжя: гості з Польщі, Чехії, Італії, Німеччини, Іспанії, Ірландії, США, Шрі-Ланки тощо.

Що таке група взаємодопомоги? Це об’єднання людей, які переживають загальну життєву проблему або ситуацією. Це може бути пережита учасниками особиста трагедія, психологічні наслідки якої вони хочуть подолати, ситуація неприйняття суспільством і потреба відстоювати свої права або свій спосіб життя, стан здоров’я, невиліковна хвороба або навпаки шлях відновлення і повернення до здорового життя.

Учасники групи діляться своїми почуттями та накопиченим досвідом, і це дає кожному унікальне почуття співпереживання і взаємної підтримки, а також дозволяє зібрати разом наявну практичну інформацію і способи подолання труднощів. Як правило, такі групи керуються самими учасниками та існують для їхнього блага.

Традиційно, ведучою групи для психологів є кандидат психологічних наук, доцент, керівник центру консультативно-ресурсної психології Оксана Руденко, проте особливістю кожної зустрічі є запрошений експерт з певної галузі.

Також при ЦКРП працює група взаємодопомоги для батьків – ведуча Світлана Герасіна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології. Тут розглядаються актуальні питання психологічної підтримки та роботи з дітьми в умовах воєнного стану, вимушеного переміщення, складних життєвих обставин.

Хочемо відмітити, що робота в групі взаємодопомоги, робить її учасників більш впевненими у власних силах:

  • Група загалом має сильніший вплив, ніж робота кожного окремо.
  • Група здатна допомогти змінити особисті долі людей, а також їх навколишній світ.
  • Група може поліпшити особисте життя членів групи – послабити їх почуття ізольованості та забезпечити їх моральною підтримкою та інформацією.

Групи взаємодопомоги працюють онлайн у спільноті Facebook та на платформі Microsoft Teams щопонеділка і щовівторка з 17:00 до 19:00.

Долучайтеся:

Група для психологів 

Група для батьків 

YouTube-канал кафедри психології

 

Телефони лінії психологічної підтримки:

+38 (063344-30-85

+38 (093501-13-02

+38 (066171 91 01

Леонід Ніколаєв,
кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології,

співзасновник груп взаємодопомоги

Категорії