Відбулася ІІІ Всеукраїнська конференція «Середня Наддніпрянщина: матеріальна та духовна культура» – про що розповідали сковородинівці

Соціально-психологічний факультет > Новини факультету > Відбулася ІІІ Всеукраїнська конференція «Середня Наддніпрянщина: матеріальна та духовна культура» – про що розповідали сковородинівці

Представники кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін факультету історичної і соціально-психологічної освіти долучилися до роботи ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Середня Наддніпрянщина: матеріальна та духовна культура» (спеціальна тема: Переяславщина) – спільного заходу Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, який був покликаний обговорити нагальні питання етнографії й етнографічного музеєзнавства, історичного краєзнавства, окремих аспектів матеріальної та духовної культури населення краю, визначення історико-етнографічної характеристики Переяславщини.

У ході конференції були розглянуті питання народних традиційних ремесел та промислів, народної творчості, в контексті відродження традицій в сьогоденні. Зокрема, кандидат історичних наук, доцент кафедри Олена Колибенко торкнулася питання визначення території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини НІЕЗ «Переяслав» як комплексної археологічної пам’ятки. Кандидат історичних наук, доцент кафедри Ніна Брехунець розглянула традиційне облаштування української хати крізь призму минулого та сучасності. У свою чергу, доктор історичних наук, доцент, доцент кафедри Оксана Висовень зробила акцент на традиціях духовної культури Переяславщини у часи Руси-України. А от кандидат історичних наук, доцент кафедри Людмила Хмельницька зробила аналіз витворів васильківської майоліки у світлі національного супротиву в Україні і введення нових символів до мультикультурного обігу, як то «півника з Бородянки».

Загалом, робота конференції була присвячена обговоренню актуальних питань у галузі історичного краєзнавства, етнографії та музеєзнавства, стан розвитку яких є обумовлений реаліями сьогодення.

 

Пресцентр кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін

Категорії