Соціально-психологічний факультет > Вітання > Перші кроки у професії: студенти ФІСПО поділилися враженнями від осінньої практики

У першу неділю листопада в Україні традиційно відзначають День працівників соціальної сфери. З цієї нагоди студенти ІІ курсу спеціальності 231 Соціальна робота факультету історичної та соціально-психологічної освіти вирішили привітати своїх майбутніх колег, а також поділитися враженнями від практики, яку нещодавно пройшли.

Цієї осені ми вперше потрапили до середовища фахівців із соціальної роботи як майбутні колеги. Кожен з нас мав свій план роботи, власні очікування та уявлення, бо за час навчання в університеті вже сформувалося певне бачення нашої професії. Увесь цей час вона поставала перед нами у фахових компетентностях, знаннях, уміннях, соціальних стандартах, нормативних документах. Однак кілька тижнів, проведених на базі практики, перевершили сподівання.

Свою майбутню професію ми тепер впевнено можемо називати «служінням» людям, суспільству і країні. Наші наставники, фахівці із соціальної роботи, – це професіонали, які розкривали не просто фахові «секрети» й будні професії, а вчили нас любити людей, допомагати тим, хто сьогодні в скруті, хто потребує підтримки. Нині соціальні працівники по-справжньому на передньому фронті боротьби. І не лише зі складними життєвими обставинами. Вони захищають сім’ї тих, хто боронить нас на полі бою. Допомагають тим, хто враз втратив усе, навіть сенс життя, і шукає прихистку на Переяславщині, кому треба хоч якась опора, коли з-під ніг вибито землю.

Під час практики ми вчилися, як терпляче, зібрано й злагоджено працювати єдиною професійною когортою з усіма соціальними службами. На власні очі бачили, якою важливою є соціальна робота нині, коли ніхто з нас не застрахований від втрат і складних життєвих обставин.

Ми намагалися допомагати всім, чим могли, а головне – вчилися бути Людною в професії, дарувати іскру надії та підтримки, коли довкола сльози, розпач, втрати і гул сирен.

Ми щиро вдячні нашому керівнику практики – начальнику Служби у справах дітей Переяславської міської ради Людмилі Борисюк за науку, високий приклад відданості професії, надану можливість «відчути» соціальну роботу, долучитися до благородної справи. Також дякуємо всім, хто обрав професію фахівця із соціальної роботи за покликом серця, йдучи назустріч людським бідам і потребам.

Сердечно вітаємо всіх працівників соціальної сфери з професійним святом! Низький уклін Вам за вічний неспокій та самозречену відданість професії.

Студенти ІІ курсу спеціальності 231 Соціальна робота