Соціально-психологічний факультет > Новини факультету > В Університеті Григорія Сковороди в Переяславі підсумували тематичний тиждень до Всеукраїнського дня психолога

З 17 по 23 квітня 2023 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі тривав тиждень психології організований до Всеукраїнського дня психолога. Він став актуальною подією для студентів, викладачів, співробітників й громадськості, позаяк психологія є важливою наукою, яка досліджує ментальні процеси та поведінку людей. Зважаючи на безпекові фактори івенти відбувалися дистанційно у форматі онлайн-марафону. За його перебігом можна було слідкувати на сторінках кафедри психології у Facebook та YouTube.

На початку тематичного тижня до Всеукраїнського дня психолога своє відеопривітання його учасникам у відеформаті надіслав ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур:

Сам тиждень психології був відзначений 7-ма тематичними днями: 17 квітня – День ментального здоровʼя; 18 квітня – День емоційної стабільності; 19 квітня – День підвищення самооцінки; 20 квітня – День розвитку карʼєри; 21 квітня – День міжособистісних відносин; 22 квітня – День саморозвитку й 23 квітня – власне сам Всеукраїнський день психолога. Кожен з них містив 7 тематичних напрямків:

• Афірмація на деньформа роботи з психічним станом, яка полягає у використанні позитивних тверджень для підтримки та зміцнення власної мотивації та самооцінки. Ця практика допомагає людям зберегти позитивний настрій, зробити важливі рішення та досягти поставлених цілей.
  • Арт-практика – робота з клієнтами в психології, яка використовує мистецтво та творчість як інструмент для підтримки психічного здоров’я та розвитку особистості. Арт-терапія є корисною для людей з різними проблемами, такими як депресія, тривожність, пошук власного стилю життя, травми та багато інших. А головне, арт-терапія допомагає клієнту подивитись по новому на свої проблеми та знайти нові шляхи їх розв’язання.
  • Пізнай себе «Асоціативні тести» – форма роботи з клієнтами в психології, яка використовує словесні стимули для вивчення безсвідомих та свідомих проявів особистості клієнта. У цій формі тестування клієнту пропонуються слова або фрази, на які він має називати перші асоціації, які приходять йому на думку. Ці тест дозволяють отримати інформацію про особистість клієнта, включаючи його емоційний стан, мотивацію, характер, стиль життя та багато іншого. Результати тестування можуть бути використані для розуміння психологічних проблем клієнта та допомогти йому знайти способи їх вирішення.
  • Відео-ессе «Психологія в моєму житті» – це напрямок, який був створений студентами і аспірантами кафедри психології. В рамках цього напрямку автори діляться своїми думками та досвідом щодо того, як психологія впливає на їх життя, а також про те, як вони використовують знання психології у своїй повсякденній діяльності. Це відео дозволяє переглянути психологію з різних ракурсів та побачити, як вона може бути застосована у різних сферах життя. Оповідачі діляться своїми думками щодо того, як психологія допомагає їм розуміти себе та інших, використовуючи знання психології для покращення взаємодії з людьми навколо них.
  • Цікаві факти з психології – є корисними для людей, які цікавляться психологією та бажають покращити своє самопочуття та життєву якість. Цікаві факти стимулюють читачів до подальшого вивчення психології та до впровадження психологічних підходів у своє життя.
  • Психологічні зустрічі (інтервʼю з провідними психологами-практиками) – метою проведення психологічних зустрічей було надання можливості глядачам дізнатися про досвід провідних психологів-практиків у різних галузях психології. Інтервʼю корисні для психологів-початківців, які бажають отримати поради та рекомендації від досвідчених колег, а також для широкої аудиторії, яка цікавиться психологією та бажає дізнатися більше про різні аспекти психіки людини. В психологічних зустрічах взяли участь: Галина Хомич, Оксана Руденко, Єгор Кучеренко, Іван Дмитрик, Разіда Ткач, Вікторія Вероні, Леонід Ніколаєв.
  • Час релаксу – використовувалися різноманітні методики, такі як глибоке дихання, йога, медитація, слухання природних звуків або музики, релаксаційні вправи та інші прийоми. Завдяки цим методам можна знизити рівень стресу, підвищити рівень задоволення та зосередженості, покращити якість сну та зміцнити емоційну стійкість, відновити свої сили, підвищити ефективність роботи та покращити загальний настрій.

Поза тим тиждень психології допоміг учасникам розширити свої знання про психологію, навчитися новим навикам та технологіям, які можуть бути корисними в різних сферах життя. Також він дуже важливий для просвітницької роботи, що сприяє розвитку психологічної культури в суспільстві та збільшує свідомість про здоров’я та добробут кожної людини.

«Загалом тиждень психології став важливою подією, яка допомогла розширити знання учасників, викликати інтерес до психології як науки. Безперечно зусилля, витрачені на організацію тижня психології, стали дуже цінними для розвитку психології та сприяння ментальному здоров’ю людей. Цей захід став платформою для обміну ідеями та досвідом, підвищенням інтересу до науки та допоміг зрозуміти важливість психології в сучасному світі», – підсумовують організатори.

Констатуємо, що тиждень психології в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі став важливою подією, яка має значний вплив на студентів, викладачів та громадськість. Він стає кроком до розвитку психологічної культури в суспільстві та сприяє підвищенню якості життя людей.

Пресцентр кафедри психології