Соціально-психологічний факультет > Новини кафедри психології > «Зберігайте своє ментальне здоров’я і діліться своєю гармонією з оточуючими»: колонка психологині Оксани Руденко до Всесвітнього дня ментального здоров’я

10 жовтня, у Всесвітній день ментального здоров’я, весь світ об’єднується, щоб обговорити, підтримати та підкреслити важливість нашого психічного благополуччя. Цей день нагадує нам, що наше ментальне здоров’я є так само важливим, як і фізичне, і вимагає нашої уваги та дбайливості. Про це у тематичній колонці кандидата психологічних наук, доцента, завідувачки кафедри психології факультету педагогічної освіти, психології і соціальної роботи Університету Григорія Сковороди в Переяславі, керівниці навчально-наукового центру консультативно-ресурсної психології, психологині-консультанта гарячої лінії для чоловіків UNFPA Україна та ГО «Інноваційні Соціальні Рішення» (за підтримки уряду Великої Британії) Оксани Руденко.

У сучасному світі, перенасиченому стресами та невизначеністю, ментальне здоров’я стає все більшим пріоритетом. Здатність впоратися з емоційними та психологічними викликами стає ключовою для досягнення якості життя і особистого щастя.

Від моменту свого заснування наша кафедра психології відрізнялася прихильністю до ідеї збереження ментального здоров’я. Вона – місце, де турбота про психічне благополуччя перетворюється на вагому місію. Ми не лише передаємо знання студентам і розвиваємо науку, ми формуємо сприятливе середовище, в якому кожна особистість може процвітати та розкривати свій потенціал.

Важливо підкреслити, що наші зусилля не обмежуються межами університетських стін. Ми віддані ідеї збереження ментального здоров’я для всіх, хто цього потребує. Наші колеги активно працюють у проєктах на всеукраїнському та міжнародному рівнях, вносячи важливий внесок у розвиток сучасної психології.

Ми розуміємо, що психічна цілісність особистості є фундаментом її добробуту і щасливого життя. Саме тому ми прагнемо створювати умови для росту і розвитку кожної людини, допомагаючи їй подолати виклики і труднощі, з якими вона може стикнутися.

Ментальне здоров’я – це не лише питання індивідуальної турботи. Це глобальна місія, до якої ми прагнемо приєднатися, спільно працюючи над створенням світу, де кожна особистість може бути щасливою та здоровою. Наша кафедра вірить у потужну силу знань, науки і спільної дії, щоб зробити цей світ кращим місцем для всіх.

Принагідно Оксана Володимирівна ділиться досвідом того, що робить задля збереження власного ментального здоров’я. Сподівається, що її цінності і принципи надихнуть читачів цієї статті подивитися на свій стиль життя під іншим кутом.

Спостерігаючи за рухом навколо, я розумію, як важливо зберігати своє ментальне здоров’я в сучасному світі. Подорожуючи до Дніпра, я відчуваю зв’язок з природою, заспокоєння в її присутності. Ліс навчає мене мудрості природи, що завжди знає, коли рости і коли зачаїтися. Він навчає мене бути вдячною за те, що є, і розуміти, що життя відкриває перед нами багато можливостей.

Спілкування зі своїми, вже дорослими, дітьми надихає мене. Вони – майбутнє, і в їхніх очах я бачу незнищенну надію та віру. Ця взаємодія додає мені сил і мотивації. Вони навчають мене бути терплячою і розуміти, як важливо будувати мости між поколіннями.

Моменти радості і приємності в повсякденному житті – це скарби, які ми часто не помічаємо у гонитві за успіхом. Квіти, що розцвітають, осіння малинка, колеги, з якими я спілкуюся про наші плани та досягнення на кафедрі – це нагадування про те, що життя прекрасне. Я завжди намагаюся ловити ці миті та цінувати їх.

Рутину я завжди сприймаю як виклик для свого ментального здоров’я. Я вірю, що рух – це життя, і це дає нам можливість розвиватися, вдосконалюватися та досягати нових вершин. А ще, ранішня кава для мене не просто напій, а цілий ритуал, який надає мені енергії і позитивного настрою на початок нового дня.

Так, я люблю вдихати життя наповну. Жити, цінувати моменти, бути вдячною за кожен день. Ментальне здоров’я – наше найбільше багатство, і я завжди стараюся його дбайливо оберігати. Бо тільки маючи гармонію всередині себе, ми здатні розквітати і дарувати цю гармонію іншим.

Дорогі друзі, бажаю кожному з вас, щоб ваше життя було наповнене найяскравішими моментами радості та натхнення. Нехай ментальне здоров’я буде тим цінним скарбом, який ви завжди будете берегти і доглядати. Пам’ятайте, що кожен день дарує нам нову можливість для розвитку і самовдосконалення. Давайте долати життєві виклики з посмішкою на обличчі і вірою в себе. Нехай ваші серця будуть заповнені любов’ю, а розум – мудрістю. Зберігайте своє ментальне здоров’я і діліться своєю гармонією з оточуючими. Ви здатні на велике, і я вірю в ваш безмежний потенціал. Бережіть себе і будьте щасливі!

Оксана Руденко

к.психол.н., доцент, завідувачка кафедри психології УГСП,

керівник навчально-наукового центру консультативно-ресурсної психології,

психолог-консультант гарячої лінії для чоловіків UNFPA Україна та ГО «Інноваційні Соціальні Рішення» (за підтримки уряду Великої Британії)