Соціально-психологічний факультет > Вітання > «Магія обіймів»: психолог Леонід Ніколаєв про важливість фізичного контакту для психологічного здоров’я

Учора, 21 січня, світ відзначив Міжнародний день обіймів, визнавши, що обійми – це не лише кілька секунд фізичного контакту, але і могутня сила, яка здатна перетворити наше емоційне здоров’я. Обійми надають відчуття безпеки, гармонії та любові.

Вони є невидимими нитками, що з’єднують нас із близькими. Обійми матері для дитини – це м’які крила, що дарують відчуття захисту. Обійми коханої людини – теплий весняний дощ, що змиває важкі думки. Обійми дитини – сонячні промені, які зігрівають старість.

Обійми потрібні всім – молодим і літнім, чоловікам і жінкам, дітям і дорослим. Адже вони задовольняють нашу фундаментальну потребу в любові, приналежності, розумінні. Коли ми обіймаємо когось – навіть на мить весь світ звужується до цієї людини, її тепла, запаху, такту. І це неймовірне відчуття єднання з іншою душею.

З точки зору психології вони мають величезне значення для емоційного здоров’я та добробуту людини. Фізичний контакт, особливо в формі обіймів, задовольняє фундаментальну людську потребу в приналежності та любові.

При цьому тілесному контакті, мозок виділяє гормони щастя – окситоцин, дофамін та серотонін, які допомагають нам відчувати радість, емоційний підйом та заспокоєння.

Тому люди, які регулярно й щиро обіймаються, мають кращий настрій, стійкішу психіку, здорові стосунки з оточенням та високу самооцінку. А дефіцит фізичної близькості та теплих обіймів може призводити до почуття самотності, тривожності, депресій та інших психологічних проблем.

7 причин, чому в День обіймів важливо обійматися з 7 людьми:

1. Число 7 у багатьох культурах символізує щастя. Обіймаючи 7 людей, ми ніби привертаємо у своє життя щастя та удачу.
  2. Дослідження підтверджують, що саме 7 обіймів на день оптимально задовольняють потребу людини у симпатії та підтримці.
  3. Як стверджують вчені 7 обіймів на день покращують настрій на 70%, забезпечуючи емоційний підйом.
  4. Обійми активують у мозку 7 зон задоволення, стимулюючи викид «гормонів щастя» на 700%.
  5. Лише 7 секунд обіймів можуть знизити пульс на 7 ударів та рівень стресу на 70%.
  6. Доведено, що за 7 обіймів на день знизують ризик застуди та хвороб на 70% завдяки імуномодулюючому ефекту.
  7. Обіймаючи 7 разів за день, ми виражаємо любов та підтримку 7 особам, надаючи обіймам глибше значення, ніж просто жест.

Отже, нехай Міжнародний день обіймів нагадає нам про важливість фізичного контакту та робить наше життя трошки теплішим і щасливішим.

Леонід Ніколаєв,
кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології