Соціально-психологічний факультет > Новини кафедри психології > Кафедра психології підсумувала ХІV Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих вчених «Перспективи розвитку сучасної психології»: які теми привернули увагу дослідників цьогоріч

26 квітня 2024 року, в онлайн-форматі, за ініціативи та організації кафедри психології соціально-психологічного факультету Університету Григорія Сковороди в Переяславі, відбулась ХІV Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «Перспективи розвитку сучасної психології». Захід традиційно проводиться двічі на рік.

Зібрання відкрила модераторка зустрічі, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Світлана Герасіна. Надалі з вітальним словом до учасників звернулися проректор з наукової та інноваційної діяльності Василь Дудар, декан факультету педагогічної освіти, психології і соціальної роботи Борис Дем’яненко та завідувачка кафедри психології Оксана Руденко, яка презентувала здобутки і напрями роботи очолюваного нею колективу.

У 2024 році конференція була присвячена актуальним викликам і можливостям, які постають перед сучасною психологічною наукою. Доповіді охоплювали широке коло питань – від теоретичних підходів до регуляції психічних станів особистості до прикладних аспектів психологічної адаптації учасників бойових дій.

Доктор психологічних наук, академік Академії наук вищої школи України (АНВШУ), академік Української технологічної академії (УТА), професорка кафедри психології УГСП Ірина Волженцева розглянула концептуальні підходи сучасної психології в контексті регуляції психічних станів особистості, а кандидат психологічних наук, доцентка кафедри теоретичної та практичної психології Національного університету «Львівська політехніка» Лариса Березовська висвітлила зв’язок самооцінки і психічних станів з рівнем суб’єктивного добробуту.

Кандидат психологічних наук доцентка кафедри психології Сумського ДПУ імені А.С. Макаренка Наталія Єрмакова проаналізувала механізми психологічного захисту у педагогічних працівників а аспірантка кафедри психології, магістр психології Київського інституту бізнесу і технологій Аліна Шафорост представила результати дослідження взаємозв’язку професійного самовизначення та емоційного інтелекту старшокласників.

Своєю чергою, корпоративний психолог Оксана Атшибаєва поділилася висновками психодіагностичного аудиту змін психогомеостазу особистості в екстремальних та кризових станах, а магістрантка спеціальності «Психологія» Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Вікторія Щербій  розглянула соціально-психологічні чинники посттравматичного зростання.

Як розповідають організатори, друга частина конференції була практично орієнтованою – тут учасники мали можливість взяти участь у п’яти майстер-класах від досвідчених психологів-практиків: кандидат психологічних наук керівниця студії живопису та арт-терапії «Mаlen» Людмила Башук продемонструвала, як мистецтво та арт-терапія можуть допомагати у лікуванні психологічної травми у дітей; психолог Центру Мольфа Хаб, магістрантка спеціальності «Психологія» УГСП Ірина Когут розкрила тему Матері і Батька у роботі з клієнтом; cтарший науковий співробітник відділу психології праці, кандидат психологічних наук Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України Алла Шевенко поділилася методами психологічного супроводу активізації особистісно-професійних ресурсів педагогів; лікар, магістр психології, аспірант кафедри психології, УГСП Іван Дмитрик розглянув кризовий стан як чинник сексуальної дисфункції у чоловіків, а доцентка кафедри психології, доктор філософії спеціальності «Психологія» Поліського національного університету Ірина Гречуха висвітлила особливості психологічної адаптації учасників бойових дій до цивільного життя.

«Конференція надала учасникам чудову можливість обмінятися знаннями, ідеями та досвідом. Представлені доповіді та майстер-класи збагатили розуміння актуальних проблем психологічної науки та практики. Молоді науковці отримали натхнення для подальших досліджень, а практики – нові інструменти для роботи. Захід став платформою для встановлення професійних контактів та зміцнення психологічної спільноти України», – підсумовують на кафедрі психології.

Усі охочі наживо побачити якою була цьогорічна конференція можуть переглянути запис пленарного засідання. Тут же доступні усі матеріали та відеозаписи конференції:

Пресцентр кафедри психології