Соціально-психологічний факультет > Новини кафедри психології > Студенти кафедри психології долучились до гостьової лекції «Супервізія як допомога допомозі» від науковиці Інни Лапченко

10 травня 2024 року,  у рамках дисципліни «Супервізійна діяльність психолога» для магістрантів освітньо-професійної програми «Консультативна психологія» Університету Григорія Сковороди в Переяславі, під егідою навчально-методичної лабораторії психології групової роботи, яку очолює кандидат психологічних наук, доцент Леонід Ніколаєв проведена гостьова лекція «Супервізія як допомога допомозі». Лекторкою заходу виступила кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Державного торговельно-економічного університету (міста Київ), психолог-консультант і супервізор з багаторічним досвідом Інна Лапченко. Її експертиза в галузі супервізії дозволила студентам зануритися в тонкощі цього важливого аспекту професійної діяльності психолога.

У ході лекції студенти та гості мали можливість розглянути ключові компоненти супервізії, зокрема правила її проведення та особливості імплементації цих правил в реальних умовах. Значну увагу було приділено фокусам уваги супервізії – основним напрямкам, на які має бути спрямована робота супервізора для забезпечення ефективності процесу. Крім того, Інна Олександрівна ознайомила присутніх з різними варіантами роботи супервізійної групи, що дозволяють оптимізувати супервізійний процес та досягти максимальних результатів.

Особливий інтерес викликало обговорення етичного кодексу психолога – фундаментального документа, що регламентує професійну діяльність фахівця та слугує морально-етичним орієнтиром. Лекторка наголосила на важливості дотримання етичних принципів у роботі психолога та продемонструвала, як вони інтегруються в процес супервізії.

Не менш важливою темою стали стосунки між супервізором і супервізованим. Лапченко розкрила сутність цієї взаємодії, окреслила ключові фактори, що впливають на її ефективність та надала рекомендації щодо побудови продуктивних супервізійних відносин.

Особливу цінною для студентів була можливість обмінятися власним практичним досвідом. Це дозволило не лише збагатити теоретичні знання, але й отримати реальні приклади того, як супервізія працює на практиці. Такий обмін ідеями та кейсами сприяв формуванню професійної спільноти та створив підґрунтя для подальшого розвитку молодих фахівців.

Як розповідають учасники події, гостьова лекція «Супервізія як допомога допомозі» стала потужним мотиваційним імпульсом для всіх присутніх. Вона продемонструвала важливість супервізії в професійному становленні психолога та надихнула на подальше вдосконалення своїх знань і навичок у цій галузі.

Такі заходи є невід’ємною складовою підготовки висококваліфікованих фахівців у галузі психології. Вони дозволяють студентам не лише отримати теоретичну базу, але й доторкнутися до практичного досвіду провідних експертів, що є запорукою формування компетентних і конкурентоспроможних професіоналів. Переконатися у цьому ви можете на власні очі завдяки відеозапису зібрання:

«Щирість Інни Олександрівни, її досвід і готовність ділитися знаннями надихнули майбутніх психологів на професійне вдосконалення. Сердечно вдячні їй за час та зусилля, приділені нашим студентам, і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю», – зазначають представники кафедри психології, віддаючи належне вагомому внеску лекторки у професійний розвиток психологічної спільноти.

Зазначимо, що кафедра психології соціально-психологічного факультету  Університету Григорія Сковороди в Переяславі та навчально-методична лабораторія психології групової роботи й надалі продовжуватимуть організовувати подібні заходи, адже вони є інвестицією в майбутнє психологічної науки та практики в Україні.

Пресцентр кафедри психології