Нещодавно студенти соціально-психологічного факультету разом з кандидатом філософських наук, доцентом кафедри психології та педагогіки дошкільної освіти, заступником завідувача кафедри з виховної роботи Тамарою Андреєвою відвідали виставку робіт українських художників-портретистів «Український портрет», що нині експонується у «Музеї Заповіту Т.Г. Шевченка» Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».
На виставці здобувачі оглянули картини української художниці Катерини Білетіної на яких зображені портрети українців у природному оточені та традиційному одязі. На полотні зображені українські тогочасні вбрання та передано авторське бачення духовності та культури українського народу. Так, на одній з цих картин яку художниця назвала «Валік» зображено доволі сумну жіночку, доля якої здається аристократичною, але не занадто позитивною.
«На цих картинах ми бачимо гармонічні та світські образи тогочасних жінок, здається що мавши таке вбрання та не погане життя ти маєш бути найщасливішою. Але не одяг вирішує психологічний та емоційний стан. Обличчя в більшості героїнь взагалі без емоцій. Цим авторка дає зрозуміти що не все можна придбати за гроші. Також авторка зображала козацтво, юнаків, гетьманів. Серед цих картин ми можемо розгледіти та прослідкувати за стилістикою народного вбрання для чоловіків», – каже студентка, староста групи ДО-11 Евгенія Лаврова.
Безумовно, виставка лишила по собі приємні враження і спогади і здобувачів.
Пресцентр кафедри психології та педагогіки дошкільної освіти