У Міжнародний день психічного здоровʼя, 10 жовтня 2024 року, кафедра психології соціально-психологічного факультету та Навчально-методична лабораторія психології групової роботи Університету Григорія Сковороди в Переяславі запрошує усіх охочих на практичний семінар «Гейткіпінг: перша допомога при суїцидальній кризі».
Гейткіпінг у сфері запобігання самогубствам – це практика, коли люди, які мають контакт із великою кількістю людей у своїй громаді, навчаються виявляти ознаки суїцидальної поведінки та надавати первинну підтримку. Гейткіпер – це не обов’язково професійний психолог, але людина, яка володіє базовими знаннями про суїцид, вміє розпізнавати тривожні сигнали, вести розмову про суїцидальні думки та скеровувати до відповідних служб допомоги.
Захід відбудеться за підтримки Міжвідомчої співпраці у сфері охорони здоров’я: Університетської клініки Акерсхус, Національного університету «Києво-Могилянська академія», ГО «Асоціації фахівців з розв’язання конфліктів та соціальної і психологічної підтримки «Слова допомагають»
За повідомленням організаторів, воркшоп буде присвячений глибшому розумінню серйозної проблеми суїциду та наданню першої психологічної допомоги людям у суїцидальній кризі. Буде розглянуто роль гейткіпера – людини, яка може розпізнати ознаки суїцидальної поведінки та надати первинну підтримку. Початок роботи – о 10:00.
Під час воркшопу учасники зможуть:
- Розглянути напрямок психологічної допомоги – гейткіпінг;
- Навчитися розпізнавати ознаки суїцидальної поведінки;
- Опанувати навички ведення розмови про суїцидальні думки;
- Дізнатися, як складати план безпеки для людини в кризі;
- Отримати інформацію про ресурси допомоги при суїцидальній кризі.
Ведуча – Тетяна Гагаріна, волонтерка ГО «Соціальний проєкт «Разом» з 2020 року, магістрантка кафедри психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі, психосоматолог, членкиня Спілки Практичних Психосоматологів.
Долучайтеся до спільноти небайдужих та прогресивних психологів! Давайте разом підвищувати якість психологічної допомоги через розвиток навичок гейткіпінгу.
Задля участі зареєструйтеся за посиланням – https://cutt.ly/GePmGcEM.
Пресцентр кафедри психології