Соціально-психологічний факультет > Новини кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти > Доцента Олену Борисову нагородили університетською відзнакою «Орден княгині Ольги»: згадаймо її 38-річний багатогранний поступ в стінах УГСП

Днями за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність, грамотою Університету Григорія Сковороди в Переяславі та відзнакою «Орден княгині Ольги» нагородили кандидата педагогічних наук, доцента кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти Олену Борисову.

З перших днів місяців появи нашої альма-матер, й протягом 38 років Олена Олександрівна працювала в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі, а загальний стаж її педагогічної діяльності складає 59 років. Згадаймо про загальний фаховий та сковородинівський шлях Борисової з нагоди отримання нею цієї вагомої університетської відзнаки.

Музика була головною в освітньому шляху Олени Олександрівни. У 1965р. вона закінчила музич­ний відділ Дніпропетровського педагогічного учи­лища, здобувши кваліфікацію «музичний керівник», у 1971 р. – музично-педагогічний факультет Київського педагогічного інституту імені Максима Горького. За розподілом поїхала до Переяслав-Хмельницького педагогічного училища, де пропрацювала 20 років. Була нагороджена відзнакою «Відмінник народної освіти» (1985р.).

У 1986 р. О. О. Борисова призначена на посаду викладача музично-теоретичних дисциплін у новоствореному Переяслав-Хмельницькому філіалі Київ­ського педагогічного інституту імені Максима Горького.

У 1994 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування творчих здібностей у шестиліток засобами навчальної музично-ігрової драматизації» (наукові керівники: д-р пед.наук В. І. Бондар та канд.пед.наук Д. С. Мазоха).

У 1998 р. Олена Олександрівна очолила новостворений факультет педагогіки і психології Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Завдяки

О. О. Борисовій принципами повсякденного життя факультету стали доброзичливість і взаємоповага між викладачами, співробітниками і студентами. За період роботи деканом на факультеті вона ініцію­вала створення спеціальностей «Дошкільна освіта», «Психологія» і «Соціальна педагогіка».

Свій трудовий шлях вона закінчила 31 серпня 2024 року у статусі доцента кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі. За період роботи вона неодноразово нагороджувалася грамотами Міністерства освіти України, а також медалями Софії Русової, Василя Сухомлинського та Григорія Сковороди.

Сферою наукових інтересів Олени Олександрівни є: вивчення ролі музичного мистецтва у духовному розвитку особистості, терапевтичний вплив музики иа психологічний стан людини, дослідження зарубіжного досвіду музично-естетичного виховання дітей. Борисова – авторка понад 50 наукових праць: монографій, навчально-методичних посібників, статей.

З метою ознайомлення українських педагогів із зарубіжним досвідом дошкільного виховання, у 2009 р. Олена Олександрівна започаткувала міжнародний освітянський проект між кафедрою психології і педа­гогіки дошкільної освіти, дитячими навчальними закладами «Ворота знань» (м. Тампа, Флорида, США) і «Золотий ключик» (м. Переяслав-Хмельницький, Україна). За результатами співпраці видано чотири збірники, опубліковано низку матеріалів у педагогіч­них виданнях та ЗМІ, проведено телеміст «Україна – США, 2015».

Професійна діяльність Олени Олександрівни над­звичайно плідна та розмаїта. Серед її фахових іпоста­сей педагога, науковця та адміністратора найголовні­шою, найулюбленішою та найнатхненнішою є робота музиканта. Ще працюючи в педучилищі, вона регу­лярно проводила лекції-концерти та музично-театріалізовані спектаклі для студентів та жителів міста.

Упродовж восьми років О. О. Борисова була кон­цертмейстером народної хорової капели освітян міста під керівництвом професора Національного педаго­гічного університету імені М. П. Драгоманова Семена Дорогого. Саме цей професійний досвід, а також нав­чання у таких непересічних музикантів-педагогів, як Микола Красс (керівник студентського хору), Світ­лана Науменко (викладач гри на фортепіано), Ігор ІІолюх (викладач диригування) стали вирішальними у створенні Оленою Борисовою власного хорового колективу.

Цей камерний хор, заснований у 1990 р. в Переяслав-Хмельницькому державному університеті імені Григорія Сковороди, вже через два роки отримав почесне звання «Народний». За більше ніж 25-ти річ­ний термін існування хору було створено декілька про­грам. Репертуар хору складає понад 40 творів видат­них вітчизняних і зарубіжних композиторів, обробки пісень різних народів світу, духовні твори. Більше про його поступ можна дізнатися із документальної стрічки «Камерний хор університету – творчість на зламі віків» до його 30-річчя, який спільно з відділом інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю університету Олена Олександрівна підготувала та випустила, буквально, за кілька годин до повномасшабного вторгнення росії на територію України у 2022 році.

Дорога Олена Олександрівно!

Ваш професійний шлях є прикладом відданості освіти та науки для численних поколінь ваших студентів та випускників, колег та науковців України та світу, де про вас знають. Навічно вкарбовуємо в історії та наших серцях те, що Ви стояли біля витоків нашої альма-матері, і без вас неможливо уявити її поступу.

Нехай отримана нагорода буде ще одним свідченням нашого визнання вашої наполегливості, професіоналізму та любові до своєї справи. Ми горді, що ваше ім’я яскравою зорею продовжує світити нашій університетській родині.

 Зичимо Вам міцного здоров’я, натхнення та нових звершень!

Пресслужба університету

Категорії