Соціально-психологічний факультет > Новини кафедри психології > «Родинні зв’язки, що творять нас»: колонка психолога Леоніда Ніколаєва до Міжнародного дня сім’ї

Сім’я – це суспільство в мініатюрі, від цілісності якого залежить безпека всього великого людського суспільства.
Фелікс Адлер

Сьогодні, 15 травня, у світі відзначають Міжнародний день сім’ї – свято, що нагадує нам про неоціненний скарб, який ми маємо – наші рідні та близькі. Сім’я – це не просто люди, з якими нас поєднують кровні узи. Це наш перший світ, де ми вчимося любити, довіряти, мріяти й бути собою.

Про родинні зв’язки, що творять нас – у колонці кандидата психологічних наук, доцента кафедри психології соціально-психологічного факультету Університету Григорія Сковороди в Переяславі, психолога-консультанта СОС Дитячі Містечка Україна Леоніда Ніколаєва.

Родинне вогнище зігріває нас своїм теплом протягом усього життя. Саме в колі сім’ї формується наша особистість, гартується характер, закладаються життєві цінності та орієнтири. Міцні та сповнені любові родинні стосунки – це той надійний фундамент, на якому ми будуємо своє майбутнє.

Коли ми згадуємо своє дитинство, на думку спадають радісні моменти, проведені з рідними: затишні сімейні вечори, душевні розмови, спільні подорожі та свята. Ці спогади, наче промінчики сонця, зігрівають нашу душу та дарують відчуття захищеності й приналежності.

Та іноді буває й так, що родинні стосунки приносять біль і розчарування. Негативний досвід, непорозуміння чи конфлікти можуть залишити глибокий слід у серці та вплинути на наше доросле життя. Та попри все, саме в сім’ї ми вчимося прощати, приймати та цінувати одне одного такими, якими ми є.

Для молодого покоління, особливо студентства, що тільки-но починає самостійне життя, пам’ять про своє коріння та сімейні цінності – це той компас, що допомагає не збитися зі шляху. У часи особистісних пошуків і викликів, усвідомлення свого походження та традицій дає нам силу та впевненість крокувати вперед, спираючись на мудрість і досвід поколінь.

А для тих, хто наважується створити власну сім’ю, цей шлях стає захопливою мандрівкою, сповненою любові, взаєморозуміння та партнерства. Будувати щасливу родину – це мистецтво, що потребує терпіння, поваги та вміння чути одне одного. Це постійний розвиток і рух уперед, рука об руку, назустріч новим звершенням і мріям.

Тож у цей Міжнародний день сімей згадаймо про те, що наші рідні – це найбільший скарб, який ми маємо. Зателефонуйте батькам, обійміть коханих, посміхніться дітям – і нехай ваш дім завжди буде сповнений любові, радості та тепла сімейного вогнища. Бережіть одне одного і пам’ятайте: щаслива сім’я – це найкраще, що може бути в житті. Зі святом вас, дорогі друзі! Миру, злагоди та гармонії вашим родинам!

Пресцентр кафедри психології