Соціально-психологічний факультет > Новини кафедри психології > Як якісно написати мотиваційний лист для вступу в університет у 2024 році?: поради від тренера-психолога Леоніда Ніколаєва

Літо в розпалі, і в той же час набирає обертів вступна кампанія 2024 року. Національний мультипредметний тест (НМТ) та Єдиний вступний іспит (ЄВІ) вже позаду, і ви, безсумнівно, з нетерпінням очікуєте на початок прийому документів до закладів вищої освіти. Цей хвилюючий період відкриває перед вами нові можливості та перспективи, і ми раді вітати вас на порозі нового етапу вашого життя. Сьогодні ж хочемо звернути вашу увагу на ключовий елемент вступної кампанії – мотиваційний лист.

Мотиваційний лист – не просто формальність, а ваша унікальна можливість представити себе приймальній комісії і університету, зокрема. Це документ, який дозволяє вам розкрити свій потенціал, поділитися своїми амбіціями та продемонструвати, чому саме ви є ідеальним кандидатом для навчання в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі.

УГСП шукає не просто студентів, а майбутніх лідерів, інноваторів та професіоналів, здатних зробити значний внесок у розвиток суспільства. Ваш мотиваційний лист – це ваш голос, ваша історія, ваше бачення майбутнього.

Для того, щоб допомогти вам створити переконливий мотиваційний лист, ми підготували детальний алгоритм його написання:

1. Визначте мету листа. Ваше завдання – переконати приймальну комісію в тому, що ви є ідеальним кандидатом для обраної програми навчання.
  2. Ознайомтеся з нашим університетом. Ретельно вивчіть освітню програму, на яку ви вступаєте, місію та цінності нашого навчального закладу.
  3. Структуруйте лист:
  • Вступпоясніть, чому ви зацікавлені саме в цій програмі та нашому університеті.
  • Основна частинаопишіть ваші академічні досягнення, відповідні навички та досвід.
  • Висновокаргументуйте, як ви можете сприяти розвитку університету та реалізації його місії.
  1. Будьте щирими. Викладіть справжні причини вашого вибору та вашу мотивацію до навчання.
  2. Наводьте конкретні приклади. Підкріплюйте свої твердження фактами з вашого життєвого та академічного досвіду.
  3. Продемонструйте свою унікальність. Виділіть ті аспекти вашої особистості та досягнень, які роблять вас особливим кандидатом.
  4. Перевірте грамотність. Уникайте орфографічних та граматичних помилок, які можуть негативно вплинути на сприйняття вашого листа.
  5. Дотримуйтесь рекомендованого обсягу. Оптимальний обсяг мотиваційного листа 2000-3000 символів, тобто 1-2 аркуша.
  6. Отримайте зворотний зв’язок. Зверніться до вчителів, викладачів або досвідчених знайомих за порадою щодо вашого листа.
  7. Адаптуйте під конкретний заклад. Переконайтеся, що ваш лист відображає специфіку саме нашого університету.

Чому варто обрати навчання в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі?

Університет Григорія Сковороди в Переяславі – заклад вищої освіти державної форми власності та розташований у невеличкому містечку на Київщині. Освіта у нас має свої безсумнівні переваги:

• Для вступу ми керуємося тільки чинними нормативними актами і документами.
  • У нас доступна безкоштовна освіта, тобто можливе навчання на державних місцях, які фінансуються урядом України.
  • Ми співпрацюємо з Європейськими фондами і установами, які надають не тільки фінансову, а й технічну, інтелектуальну підтримку.
  • Ми надаємо можливість отримати дуальну освіту, поєднуючи навчання в Університеті з професійно-трудовою діяльністю, одночасно здобуваючи диплом про освіту та практичну фахову кваліфікацію.
  • Диплом Університету Григорія Сковороди в Переяславі відповідає стандартам навчальних закладів країн Європейського Союзу.
  • З нашими студентами працюють провідні викладачі, які не тільки мають наукові ступені, а й приватну практику і відомі далеко за межами країни.
  • Університет – це студентське містечко, яке пропонує зручні умови проживання в гуртожитках гостинного типу (однокімнатні квартири на 3-5 осіб), доступні ціни, високий рівень безпеки (закрита територія, що охороняється, власне укриття).
  • Університетський кампус має 3 функціональні зони: навчальну, спортивну і житлову. Студентам не доводиться витрачати години і кошти на переміщення між локаціями, а можна більше часу присвятити особистим справам, саморозвитку та дозвіллю.
  • В Університеті діє власний стипендіальний фонд для кращих студентів.
  • Університет культивує рекреаційне середовище для студентського самоврядування, культурно-мистецьких заходів та фізкультурно-спортивного життя як студентів, так і викладачів.
  • Географічне розташування нашого міста дозволяє студентам протягом години доїхати із столиці країни до Університету (зручний трансфер).
  • Переяслав – історичне, мальовниче, екологічно чисте і зелене місто, з достатньо розвиненою інфраструктурою для розвитку, відпочинку та самореалізації сучасної молоді.

Зважаючи на все це, освіта в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі – вигідна, цікава та перспективна для українців різних поколінь. Ми закликаємо вас ретельно підійти до вибору закладу вищої освіти та написання мотиваційного листа. Це ваш шанс стати частиною нашої університетської спільноти та зробити перший крок до успішного професійного майбутнього. Університет Григорія Сковороди в Переяславі готовий відкрити свої двері для талановитих та мотивованих студентів. Ми віримо, що саме ви можете стати тими, хто творитиме майбутнє нашої країни.

Чекаємо на ваші вдумливі та переконливі мотиваційні листи. Нехай ваш шлях до вищої освіти розпочнеться з Університету Григорія Сковороди в Переяславі – місця, де формуються лідери завтрашнього дня!

Леонід Ніколаєв

к.психол.н., доцент, тренер з розвитку Soft Skills